Zebranie sprawozdawcze za rok 2013

W dniu 16 .03.2013 r odbyło się w naszej OSP zebranie sprawozdawcze za rok 2012. Na zebranie przybyło 46 druhów oraz zaproszeni goście. W śród nich, zastępca wójta Gminy Klucze Pani Ilona Szczęch Inspektor referatu OC Gminy Klucze Pan Józef Filipek, sołtys sołectwa Rodaki Pani Barbara Wojnar, przewodnicząca KGW Rodaki Pani Alicja Jeziorny oraz przedstawiciel szkoły podstawowej w Rodakach Pani Dorota Kożuch. Zebranie otworzył prezes OSP rodaki Józef Domagała. Przewodniczącym zebrania został duch Józef Filipek, który poprowadził zebranie. Prezes odczytał sprawozdanie z działalności naszej OSP za rok 2012. Następnie naczelnik Radosław Karolczyk przedstawił sprawozdanie w działalności operacyjnej naszej jednostki. Sprawozdanie skarbnika za rok 2012 odczytał skarbnik druh Marcin Oruba. Sprawozdanie komisji rewizyjne przedstawił druh Stanisław Pandel. Po odczytaniu sprawozdań udzielono absolutorium zarządowi OSP za rok 2012.

zebraniezebranie

zebraniezebraniezebranie

Pompowanie wody

W dniu 31.01.2013r. zostaliśmy wezwani do wypompowania wody przy ulicy Prostej. W akcji udział brali: Domagała Piotr, Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej, Świstak Paweł.

Komora dymowa

W dniu 20 września bieżącego roku 14 członków naszej OSP brało udział w testach na komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W testach rtych udział brali także strażacy s OSP Chechło, Ryczówek oraz Bydlin. Testy te były jednym z punktów szkolenia Strażaków Ratowników OSP. Celem testów było przygotowanie oraz sprawdzenie w zakresie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Przed przystąpieniem do ćwiczenia w komorze gazowej każdy z ratowników w pełnym umundurowaniu przechodził test sprawnościowy polegający na:
- przebiegnięciu bieżni 800m z prędkością 8km/h,
- podciągnięciu 15 razy młota o wadze 34kg,
- wejście na drabinę 15m,
- ergometr rowerowy 1min z obciążeniem 200W.
Po zaliczeniu testu sprawnościowego strażak przystępował do przejścia komory gazowej w pełnym umundurowaniu oraz aparatach ODO. W zadymionym pomieszczeniu należało przejść ścieżkę w labiryncie składającym się z zbiornika (beczki), odcinka rurowego, ciasnych przewężeń, pochylni. zamkniętych pomieszczeń z przegrodami pionowymi i poziomymi, oraz pomieszczeń o podwyższonej temperaturze. Ratownicy którzy zaliczyli pozytywnie komorę gazową przystąpili w KP PSP w Olkuszu do testu pisemnego podsumowującego wiedzę zdobytą na kursie Strażaka Ratownika OSP. Po pozytywnym zaliczeniu testu każdy z ratowników otrzymał Zaświadczenie ukończenia Szkolenia podstawowego strażaków OSP cześć II.

ChechłoChechło

W galerii Komora można zobaczyć więcej zdjęć z tego testu.

 

Szkolenie strażaków ratowników OSP

W ostatnich tygodniach członkowie OSP z naszej jednostki jak również jednostek należących do naszej gminy brali udział w szkoleniu Strażaków Ratowników OSP prowadzonym przez KP PSP w Olkuszu. W galerii Szkolenie 2012 można zobaczyć zdjęcia z tego szkolenia. Pod podanym linkiem można pobrać materiały szkoleniowe do nauki http://www.ostrzeszow.psp.wlkp.pl/inf_operac.htm.

Usuwanie gniazda szerszeni

W dniu 12.08.2012r. zostaliśmy wezwani do usunięcia gniazda szerszeni w miejscowości Chechło przy ulicy Hutniczej. W akcji udział brali: Domagała Piotr, Karolczyk Radosław, Grzegorczyk Dawid.

Usuwanie skutków nawałnicy w Kluczach

W dniu 7.08.2012r. zostaliśmy wezwani o godzinie 1.30 do usunięcia skutków nawałnicy jaka w nocy z 6 na 7 sierpnia przeszła przez miejscowość Klucze. Początkowo nasze działania polegały na udrożnieniu drogi Olkusz Zawiercie z powalonych drzew. W akcji udział brali:Domagała Józef, Karolczyk Radosław, Jeziorny Dariusz, Oruba Marcin. Więcej informacji o tym wydarzeniu na Olkusz TV.

Pożar poszycia lasu

W dniu 2.08.2012r. zostaliśmy wezwani do zadymienia na drodze Olkusz Zawiercie w okolicy Godawicy. Po przybyciu na miejsce rozpoczęto akcje poszukiwania zarzewia ognia w lesie będącego przyczyna zadymienia w tej okolicy. Po zlokalizowaniu źródła zadymienia ugaszano je przy pomocy sprzętu podręcznego. W akcji udział brali:Dawid Antosiak, Domagała Józef, Domagała Piotr, Michał Lubach, Paweł Świstak. W akcji brała takze udział OSP Ryczówek.

Usuwanie gniazd os

W dniu 7.07.2012r. zostaliśmy wezwani do usunięcia gniazda os Rodakach na ulicy Długiej oraz w miejscowości Klucze - Malince. W akcji udział brali:Domagała Józef, Domagała Piotr, Karolczyk Radosław.

Pompowanie wody w Rodakach

W dniu 3.07.2012r. zostaliśmy wezwani do odpompowania wody przy ulicy Prostej Rodakach, która nagromadziła się po ulewie jaka w tym dniu przeszła nad naszą miejscowością. W akcji udział brali: Jeziorny Dariusz, Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej, Ziaja Dawid.

Pożar hali w Olkuszu

W dniu 23.06.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru hali magazynowej przy zakładach Emalia S. A. w Olkuszu. W akcji udział brali: Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej, Ziaja Dawid. Więcej informacji o tym pożarze na Olkusz TV

Pożar lasu w Chechle

W dniu 27.05.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru lasu w miejscowości Chechło. Do akcji zadysponowano zastępy OSP Chechło,OSP Ryczówek oraz PSP Olkusz. W akcji udział brali: Domagała Piotr. Karolczyk Radosław,Świstak Paweł, Ziaja Dawid.

ChechłoChechło

Pożar trawy w Rodakach

W dniu 27.05.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru trawy między miejscowościami Rodaki a Chechło na górze Chaberówce. W akcji udział brali: Antosiak Dawid, Domagała Piotr. Karolczyk Radosław, Szeląg Janusz, Ziaja Dawid.

ChaberówkaChaberówka

Pożar lasu w Bukownie

W dniu 11.05.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru lasu w Bukownie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy skierowani do zabezpieczenia budynków mieszkalnych przy ulicy Sosnowej. Po opanowaniu pożaru zostaliśmy przegrupowani do pomocy przy powrocie 37 pensjonariuszy Domu Seniora w Bukownie po wcześniejszej ich ewakuacji. W akcji udział brali: Domagała Józef ,Domagała Piotr, Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej ,Świstak Paweł, Ziaja Dawid. Więcej informacji o tym pożarze oraz film z naszym GCBA znajdziecie tutaj oraz na Olkusz TV.

Pożar BukownoPożar Bukowno Ural pożarniczyPożar Bukowno

Pożar lasu w Cieślinie-Golczowicach

W dniu 30.04.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru lasu pomiędzy miejscowościami Cieślin i Golczowice. Do gaszenia pożaru zadysponowano także jednostki OSP Bydlin , OSP Kwaśniów, OSP Ryczówek oraz PSP Olkusz. W akcji udział brali: Domagała Józef. Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej.

Dzień strażaka

W dniu 28.04.2012r. w Kawaśniowie odbyła się uroczystość związana z gminnym obchodem Dnia Strażaka podczas której poświęcono nowy wóz bojowy typu Ural dla jednostki OSP w Kwaśniowie. Uroczystą mszę świętą odprawił ksiądz kapelan Marek Plebanek, który dokonał poświęcenia nowego samochodu. Po uroczystej mszy oraz poświeceniu Wójt Gminy Klucze pan Kazimierz Ściążko uroczyście przekazał kluczyki do nowego samochodu przedstawicielom OSP Kwaśniów w osobach prezesa i kierowcy. Po uroczystym przekazaniu odbyło się wręczenie odznaczeń i medali dla zasłużonych druhów i druhen z terenu Gminy Klucze. Nowy samochód został zakupiony ze środków Gminy Klucze oraz dzięki wsparciu ZOSP RP. Samochód został skarosowany w firmie Osiny. Posiada kabinę zespoloną dla siedmio osobowej załogi, zbiornik wody o pojemności 4000l, szybkie natarcie, zraszacze przednie i boczne oraz szereg schowków na węże i inną armaturę wodną oraz sprzęt przeciw pożarowy. Samochód ten zastąpił wysłużonego Jelcza, i jest to obok Stara 244 drugi samochód bojowy tej jednostki.

Ural pożarniczyUral pożarniczy Ural pożarniczyUral pożarniczy

Pożar stodoły w Rodakach

W dniu 19.04.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru stodoły w Rodakach przy ulicy Długiej. Do akcji zadysponowano również zastępy PSP Olkusz oraz OSP Kwaśniów i OSP Bydlin. W akcji udział brali: Antosiak Dawid, Grzegorczyk Dawid, Karolczyk Radosław, Paszyński Maciej, Syguła Artur.

Pożar trawy w Ryczówku

W dniu 10.04.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru traw w Ryczówku. W akcji udział brali: Antosiak Dawid, Karolczyk Radosław, Habrzyk Łukasz.

Pożar traw w Rodakach

W dniu 03.04.2012r. zostaliśmy wezwani do pożaru traw w Rodakach przy ulicy Chechelskiej. W akcji udział brali: Grzegorczyk Dawid, Paszyński Maciej, Surma Damian.

Pożar łąk i poszycia leśnego w Chechle

W dniu 28.03.2012r. zostaliśmy zadysponowani wraz z OSP Chechło do pożaru łąk w miejscowości Chechło przy ulicy Ogrodzienieckiej. Po ugaszeniu tego pożaru zostaliśmy wezwani do kolejnego pożaru tym razem poszycia leśnego w tej samej miejscowości. W akcji udział brali: Antosiak Dawid, Domagała Józef, Domagała Piotr, Paszyński Maciej, Ziaja Dawid.

ChechłoChechło

Chechło

Pożar poszycia leśnego na Świniuszce

W dniu 27.03.2012r. zostaliśmy zadysponowani wraz z OSP Ryczówek i Chechło do pożaru poszycia leśnego na górze Świniuszce. Z naszej OSP w akcji udział brali: Antosiak Dawid, Domagała Józef, Domagała Piotr.

Świniuszka

Pożar łak w Bydlinie

W dniu 21.03.2012r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru łąk w miejscowisci Bydlin. W akcji uczestniczyli: Domagała Józef, Domagała Piotr, Majewski Karol. Paszyński Maciej.

BydlinBydlin

Pożar łąk w Rodakach

W dniu 20.03.2012r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru łąk w Rodakach Bziniku. W akcji uczestniczyli: Antosiak Dawid, Czerwiński Piotr, Domagała Piotr, Majewski Karol, Paszyński Maciej, Ziaja Dawid.

BzinikBzinik

BzinikBzinik

Pożar łąk w Chechle

W dniu 16.03.2012r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru łąk w miejscowości Chechło. W akcji udział brali: Antosiak Dawid i Paszyński Maciej.

Pompowanie wody

W dniach 23, 24, 25 i 29 lutego brano udział w odpompowywaniu wody z ulicy Prostej która zalegając na ulicy utrudniała komunikację oraz zagrażała podtopieniom przyległych do niej gospodarstw. Łącznie w akcji udział brali następujący druhowie: A Admik, D Antosiak, J Domagała, D Jeziorny, R Karolczyk, M Lubach, M Oruba, M Paszyński, P Świstak, D Ziaja.

Zebranie sprawozdawcze

W dniu 11 lutego 2012r. Odbyło się zebranie sprawozdawcze za miniony 2011r.. Na zebranie przybyło 42 druhów jak również zaroszeni goście: Wójt Gminy Klucze – Kazimierz Ściążko, Zastępca Wójta – Ilona Szczęch, pracownicy referatu OC Gminy Klucze – Andrzej Janik i Józef Filipek, Sołtys Rodak – Barbara Wojnar, Przewodnicząca KGW w Rodakach- Alicja Jeziorny. Odczytano sprawozdania z działalności OSP przez Prezesa, Naczelnika, Skarbnika oraz Komisji Rewizyjnej.

Zaproszenie

Zarząd OSP w Rodakach zaprasza wszystkich druhów na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 11 lutego 2012 r. o godzinie 16 00 w świetlicy OSP.

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze

W dniu 19.02.2011r. w świetlicy OSP odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Na zebraniu tym podsumowano działalność straży za miniony rok. Odczytano sprawozdania prezesa, komendanta, skarbnika jak również Komisji rewizyjnej. Na zebraniu tym dokonano wyboru nowego zarządu OSP. W skład zarządu weszli Józef Domagała - prezes, Radosław Karolczyk - naczelnik, Tomasz Słota -zastępca prezesa, Dawid Antosiak - zastępca naczelnika, Halona Ładoń - sekretarz, Marcin Oruba - skarbnik, Piotr Domagała - gospodarz. W skład Komisji rewizyjnej weszli: Stanisław Pandel - przewodniczący, Janusz Szeląg- członek, Adamuszek Damian - członek.

Kontrola

W dniu 20.03.2009 roku przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie dokonali Inspekcji Gotowości Operacyjnej naszej jednostki. Celem inspekcji było sprawdzenie mobilności jednostki, stanu technicznego posiadanego sprzętu oraz posiadanych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej przybyłych na alarm druhów. W tym celu sprawdzenia umiejętności praktycznych wykonano ćwiczenie polegające na ugaszeniu pożaru młodnika. W wyniku przeprowadzonej kontroli działalności naszej jednostki oceniono jako dobrą.

Zebranie sprawozdawcze

W dniu 8 marca 2009 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2009r. W zebraniu uczestniczyło 39 członków OSP oraz osoby zaproszone; Zastępca Wójta Gminy Klucze Józef Kaczmarczyk, Skarbnik Gminy Klucze Marta Mędrek, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rodakach Ilona Szczech. Na zebraniu Prezes OSP przedstawił sprawozdanie z działalności OSP, jak również w zastępstwie skarbnika odczytał sprawozdanie finansowe za miniony rok. Naczelnik zaprezentował sprawozdanie Naczelnika, po czym odczytano Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Następnie odznaczono zasłużonych druhów oraz podjęto rozmowy na tematy dotyczące dalszej działalności straży.

zebranie